Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Tekanna 3077086



*

nr 307 7086


Tekanna

Gefle, Zebra, (Naggad pip)


Utrop:

100 kr

Såld:

1.700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 29 mars 2004
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
23/3 17:41:16 1      200 kr
24/3 07:11:35 2      200 kr
28/3 06:41:47 3      600 kr
28/3 09:52:49 2      350 kr
28/3 09:58:36 2      400 kr
29/3 00:17:49 4      750 kr
29/3 13:07:42 5      1.500 kr
29/3 13:59:02 4      1.100 kr
29/3 14:00:01 4      ledande budet*


  • Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik naggad pip tekanna zebra
  • 6538 Ã„gghöna
    Italien + burk med lock, (hund). Höjd: 19-20 längd..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 19:03
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 20:19
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 20:13
  • 6166 Fat
    4 st, Kina/Japan. Diameter: 21-41 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:57
  • 6643 Fat
    Mateus, Porutgal, porslin. Diameter: 42 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:31
  • 6644 Fat
    med hänklar, Agneta Livinj, keramik. Diameter: 35 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 19:02




Ladda ner broschyr